Görkem Sevindik Kimdir

Görkem Sevindik

Görkem SEVİNDİK Biyografisi, Gçrkem SEVİNDİK Kimdir?

Görkem Sevindik, 17 Ekim 1986’da Adana’da dünyaya gelmiştir. Türkiye’de oyuncu kimliğiyle tanınmış, bakışlarının setliğiyle ise Oktay Kaynarca ile özdeşleştirilmiştir. Mavi gözleriyle sinema ve dizi sektöründe çok ses getirmiştir. Ayrıca lakap olarak “Keşanlı” diye bilinmektedir.

Görkem SEVİNDİK Çocukluğu ve Eğitim Hayatı

Görkem Sevindik, çocukluğundan beri her zaman oyuncu olmak istemiştir. Bu yüzden okulda ders çalışmak yerine, daha çok oyunculuk eğitimi alma çalışmalarında bulunmuştur. Görkem Sevindik’in Müjdat Gezen Sanat Tiyatrosu’nda eğitim aldığı ve buradan mezun olduğu bilinmektedir.

Görkem SEVİNDİK Kariyer Hayatı

Görkem Sevindik, tiyatro çalışmalarından hemen sonra dizi hayatına ilk adımını yönetmenliğini Raci Şaşmaz’ın yaptığı ve başrollerinde Necati Şaşmaz ve Gürkan Uygun gibi ünlü isimlerin bulunduğu “Kurtlar Vadisi Pusu” adlı diziyle atmıştır. Bu dizide oyuncu olarak seçilmesinin temel nedeni, dizinin ilk versiyonunda “Çakır” adlı karakterle tanınan Oktay Kaynarca ile aynı bakışlara sahip olması ve onu andırması idi. Bu yüzden dizide Çakır ve Nesrin’in oğlu, Laz Ziya’nın torunu olarak “Pusat” rolünü almıştır.

Kurtlar Vadisi Pusu ile diziye renk getiren Görkem Sevindik, daha sonra “Kalbim Seni Seçti” adlı dizide rol almıştır. Bu dizide Neslihan Atagül, Hazal Filiz Küçükköse ve Gürbey İleri ile rolleri paylaşmıştır.

Görkem Sevindik’in kariyer hayatında en çok yükseldiği sahne ise Show TV ekranlarında yayınlanan “Söz” dizisinde “Keşanlı” yani “Üstçavuş Mücahit Serdengeçti” karakterini canlandırmasıydı. Görkem Sevindik, bu dizi sayesinde kendisine geniş bir hayran kitlesi toplamıştır.

Görkem Sevindik’in kariyerini daha çok güçlendirdiği dizi ise “Söz” dizisinden sonra Show TV’de yayınlanan “Ramo” adlı dizi. Başrollerinde Murat Yıldırım, Esra Bilgiç ve İlker Aksum gibi ünlü isimlerin yer aldığı bu dizide “Boz” yardımcı karakterini canlandırmaktaydı.

Ünlü oyuncu şu an yeni bir dizi olan “Kırmızı Kamyon” adlı 2021 dizisindeki başrol çalışmalarına katılıyor. İleriki zamanlarda dizinin yayımlanması bekleniyor.

Görkem SEVİNDİK Aldığı Ödüller

  • 2014 Magazin Gazetecileri Derneği – Umut Vaat Eden Oyuncu
  • 2018 Türkiye Gençlik Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  • 2018 Ayaklı Gazete Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  • 2018 Medya ve Sanat Ödülleri – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu
  • 2019 İstanbul Aydın Üniversitesi – En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu

About Admin

Check Also

Ushan Çakır

Ushan ÇAKIR Biyografisi, Ushan ÇAKIR Kimdir? Ushan Çakır, 23 Mayıs 1984 tarihinde İzmir’in Karşıyaka ilçesinde …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir