DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21677830,14%
İstanbul
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
Sedat Peker Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?
4521 okunma

Sedat Peker Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?

ABONE OL
Nisan 30, 2022 14:26
Sedat Peker Kimdir? Nerelidir? Ne İş Yapar?
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Sedat Peker Biyografisi

Sedat Peker 1 Aralık 1970 yılında hayata gözlerini açmıştır. Aslen Kafkasya’dan göç eden Rizeli bir ailenin oğludur. Ancak Sedat Peker’in doğum yeri Sakarya Adapazarı olarak bilinmektedir. Meryem Peker ve Ahmet Peker’in ikinci oğludur. Peker’in Atilla adında bir ağabeyi, Vedat adında da bir erkek kardeşi bulunmaktadır.  Sakarya’da doğan Sedat Peker’in ailesi Almanya’ya göç etmesi ile orada yetişmiştir. Daha sonra gençlik yıllarını İstanbul’da geçirmiştir.  Gençlik yılları oldukça aksiyonlu geçen Sedat Peker doksanlı yılların sonuna doğru mafya lideri olarak anılmıştır.  Bu sebeple de yargılanmış ve beraat etmiştir. Ancak Sedat Peker sonraki yıllarda azmettirme, zorla tahsilat gibi suçlardan dolayı da uzun süre aranan bir isim haline gelmiştir.

Sedat Peker aile hayatı ile de dikkat çekmektedir.  Sedat Peker ile evliliğin Beyza Peker ile yapmış. Ancak 2001 yılında resmen ayrılmıştır.  Beyza Peker ile olan evliliğinden Celal Han ve Serdar Han adında iki oğlu bulunmaktadır. Sedat Peker’in zorlu davalarında onu avukatı Özge Yılmaz savunmaktaydı. İşte bu genç avukat ilerde Sedat Peker’in eşi olacak kişidir. Özge Peker bir avukat olarak Sedat Peker’i sayısın davada savunmuştur.  30 Mayıs 2008 yılında Sedat Peker ve Özge Yılmaz hayatlarını resmi olarak birleştirmiştir. Bu evlilikten de iki kızı birde oğlu bulunmaktadır.  Sedat Peker’in Özge Peker’den Filiz Lina, Boğaçhan Talha ve Mila adında çocukları vardır.  Sedat Peker beş evlat sahibi bir babadır.

Mesleki olarak Sedat Peker yer altı dünyasının güçlü isimlerinden olduğu bilinmektedir. Ancak iş dünyasında da oldukça başarılara imza attığından iş dünyası ödülleri bulunmaktadır.  Sedat Peker ayrıca hayırsever bir iş adamı olarak bilinmektedir. Yaptığı yardımlar neticesinde en hayır sever iş adamı ve yaşam boyu onur ödülü almıştır. Ancak suç dosyasına bakıldığında 2018 yılından itibaren birçok kez yargı önüne çıkmış ve tutuklanma kararı da almıştır. Yargıya intikal eden suç dosyaları neticesinde yurtdışında yaşamaktadır. Halen kırmızı bülten ile aranmaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Osman Kavala Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?
Sedat peker - sedat peker hayatı - sedat peker kimdir
sedat peker kimdir

Sedat Peker hakkında ağırlaştırılmış müebbet kararı ön görülmüştür. Sedat Peker Ergenekon davaları ile adından sıkça söz ettirmiştir. Sedat Peker ile ilgili en ilginç iddialardan biri de isim değişikliği konusudur. Sedat Peker ön ad olarak Reis adını aldığı belirtilmektedir. Sedat Peker için birçok şarkı yapıldığı bilinmektedir. Ayrıca adı geçen pek çok kitap bulunmaktadır. Sedat Peker son yıllarda sosyal medya üzerinde sıkça gündem olmaktadır. Attığı Youtube videoları ile dikkat çekmektedir. Ancak bu videolar ile Sedat Peker hakkında yakalanma kararı alınmıştır.

Sedat Peker organize suç davaları ile gündeme gelmiştir. Suç dosyası hayli kabarık olan Sedat Peker adam yaralama, yağma, kurşunlama suçlarından da yargılanmıştır. Bununla birlikte mafya lideri olarakta yargılanmıştır. Elbette ki karıştığı suç unsurları çeşitli cezaları da beraberinde getirmiştir.

Sedat Peker ayrıca tehdit etme suçundan da akademisyenler tarafından suç duyurusunda bulunulmuştur. Sedat Peker’in mal varlığı oldukça şaşırtıcıdır.  Peker özel hayatında da ilginç hobilere sahiptir. Özellikle İslam, Kafkas ve Türk tarihi Sedat Peker’in ilgi alanlarına girmektedir. Bununla birlikte spor ile iç içe olan Sedat Peker dövüş sanatları tutkunudur. Sedat Peker 2016 yılında da en iyi iş adamı ödülünü alarak iş dünyasında başarısını perçinlemiştir.  Elbette ki iş dünyasındaki kariyeri ve suç unsurları başarılara gölge düşürmüştür. Sedat Peker’in kendine ait bir WEB sitesi bulunmaktadır. Bununla birlikte Sedat Peker şu sıralar Birleşik Arap Emirlikleri’nde yaşamını sürdürmektedir. Sedat Peker’in şuan için süren bir davası da bulunmaktadır.

Bu bölümde Sedat Peker kimdir, nerelidir ve Sedat Peker biyografisi konularına değindik. Daha fazla iş insanları hakkında bilgi sahibi olmak için ilgili kategorilerimizi ziyaret edebilirsiniz.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP