DOLAR 32,7878 1.53%
EURO 35,1602 0.53%
ALTIN 2.456,522,76
BITCOIN 21687610,15%
İstanbul
25°

AÇIK

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
Dr. Ravza Kavakçı Kimdir? Dr. Ravza Kavakçı Biyografisi
727 okunma

Dr. Ravza Kavakçı Kimdir? Dr. Ravza Kavakçı Biyografisi

ABONE OL
Ekim 5, 2022 09:12
Dr. Ravza Kavakçı Kimdir? Dr. Ravza Kavakçı Biyografisi
0

BEĞENDİM

ABONE OL

Dr. Ravza Kavakçı Kan Kimdir ?

Dr’a üyesi olan Dr. Ravza Kavakcı Kan 30 Mart 1972’de İstanbul’da dünya’ya gelmiştir. Öğrenimini Bilgisayar Mühendisi, Ululararası İlişkileri Öğretim Üyesi, Dallas Texas Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliğini başarılı bir şekilde bitirdi. Boğaziçi Üniversitesi İBF Avrupa Çalışmaları yüksek lisansını tamamlayarak büyük bir başarı elde etti. Washington, District Of Columbia’da Howard Üniversitesi Siyasal Bilim Bölümünden Türkieye’nin Avrupa Birliği’ne Giriş Aşaması’nda Rol Modellik kavramı üzerinden Güç ve İlişkikerine bakış açısı durumunda doktorasını tamamladı.

Belbim A. Ş’de İstanbul Büyükşehir Belediyesi Avrupa Birliği Müdürlüğü’nde ve İstanbul ulaşım A.Ş’de görev aldı. 2008 senesinde İBB’de Avrupa Birliği’nden fon adlığı ilk porjenin yürütücüsü görevini aldı. Howard Üniversite’nde öğrencilere verdiği derslerin eşliğinde, İstanbul Ulaşım A.Ş’de Siyaset Bilim Uzmanı olarak görev aldı. Ayrıca Gaziantep, Hasan Kalyoncu Üniversite’nde Siyaset Bilim ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yüksek lisans ve lisans dersleri verdi.

Ayrıca Postkolonyal Çalışmalar Araştırma ve Uygulama Merkezi Kurul Üyesi, Kadın ve Demokrasi Dereke Akademik Komisyon üyesi olmasının yanında birçok sivil toplum kuruluşlarında çalışmalar yürütmüş olan Dr. Ravza Kavakcı Kan 1998-2001 seneleri arasında Fazilet Partisi İstanbul Hanımlar Komisyonu’nda Dış İşler Başkanlığı görevini de başarılı bir şekilde tamamlamıştır. 1999 Genel ve Yerel seçimlerde İstanbul 1.Bölge Milletvekili olan Merve Kavakcı’nın seçim programını yürütmesinin yanında, Bahçelievler Belediyesi Meclis Üyesi adayı olmasının özelliğini koruyordu.

 25. Dönem, 26. Dönem ve 27. Dönem Milletvekili genel seçimlerinde İstanbul Milletvekili olarak göreve geldi. 2015-2018 seneleri arasında 3 dönem Adalet ve Kalkınma Partisi Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda ve bir dönem İnsan Hakları Sorumlusu Genel Başkan Yardımcısı olarak Merkez Karar Yönetim Kurulu’nda görev aldı. 25. Ve 26. Dönemde Avrupa Birliği Uyum Komisyon ve Dışişler Komisyonu üyeliği ile Birleşmiş Milletler Çölleşme ile Mücadele Sözleşmesi ile Parlementerler Forummu Çalışma Grubu Başkanlığı görevlerinde yer aldı. Dr. Ravza Kavakcı Kan Şuan da 27. Dönem (PAB) TBMM Parlamentolararası Birlik Komisyon Başkanıdır ve Dijital Ortamlar Komisyonu üyesi olarak görev almaktadır.

İlginizi Çekebilir;  Eser EYÜBOĞLU Biyografisi - Eser EYÜBOĞLU Kimdir?

 Dr. Ravza Kavakcı Kan günümüzde evli ve 1 erkek çocuk annesidir. Aynı zamanda çok iyi bir şekilde İngilizce ve Yarı Profesyonel düzeyde Arapça bilmektedir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP