DOLAR 33,0517 0.16%
EURO 36,0758 0.17%
ALTIN 2.620,141,97
BITCOIN 21403422,02%
İstanbul
32°

PARÇALI AZ BULUTLU

02:00

İMSAK'A KALAN SÜRE

  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
  • İNTERAKTİF
Nabi AVCI Biyografisi – Nabi Avcı Kimdir?
766 okunma

Nabi AVCI Biyografisi – Nabi Avcı Kimdir?

ABONE OL
Ekim 5, 2022 09:01
Nabi AVCI Biyografisi – Nabi Avcı Kimdir?
1

BEĞENDİM

ABONE OL

Nabi Avcı Kimdir ? Nabi AVCI Biyografisi

     Nabi Avcı 8 Ağustos 1953’de Bilecik Bozüyük’te dünyaya gelmiştir. Türk Akademisyen’dir. Aynı zamanda Yazar ve Türkiye Cumhuriyet Kültür ve Turizm Bakanı görevini yapmaktadır.

     Kültür ve Turizm Bakanı görevine 24 Mayıs 2016 tarihinde başlamıştır. Günümüzde hala bu görevde devam etmektedir. Bu görevden öncee 2013 ve 2016 seneleri arasında Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı olan Recep Tayyip Erdoğan ve Ahmet Davutoğlu tarafından oluşturulan hükümetlerde Milli Eğitim Bakanı olarak görev almıştır. Nabi Avcı Yeni Şafak gazetesinde usta yazarlık yapmış, ilk defa 2011-Türkiye Genel seçimleri’nde  (AKP) Adalet ve Kalkınma Parti Eskişehir Milletvekili seçilerek meclise ilk adımlarını atmıştır. Daha sonra 2015 Haziran ve Kasım Türkiye Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi Eskişehir Milletvekili olarak mecliste görev almıştır.

     1974 senesinde Türkiye Cumhuriyeti Kültür Bakanlığı’nda memuriyete girdi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi’nde ve İstanbul Bilgi Üniversitesi İletişim Felsefesi ve İletişim Sosyolojisi üzerinden öğrencilere ders ve kurslar verdi. Onun ardından Milli Eğitim Müşavirliği ve Başbakanlık Müşaviri görevlerini başarılı bir şekilde yürütmüş ve sürdürmüştür.

Nebi Avcı’nın Siyasi Kimliği

     25.01.2013 senesinde yapılan kabine değişikliği nedeniyle 4 senedir Milli Eğitim Bakanı olarak makamda oturan Ömer Dinçer yerine tayin edilen Nebi Avcı Milli Eğitim Bakanı olarak makama oturmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi Milli Eğitim Kültür ve Gençlik Spor Komisyonu başkanı olarak,Avrupayı göz önüne alırsak Türkiye-Kanada Parlamentolararası Dostluk Kulübü Başkanı, Türkiye-Brezilya Parlamentolararası Dostluk Kulübü Başvekili ve Türkiye-Almanya parlementolararası Dostluk kulübü üye birliğidir. 2015 Haziran ve 2015 Kasım Türkiye Genel Seçimleri’nde Adalet ve Kalkınma Partisi Eskişehir Milletvekili olarak yeniden Meclise adım atmıştır.

Nebi Avcı’nın Eserleri

Bombacı Parmenides – İşaret Yayınları

İlginizi Çekebilir;  Kemal KILIÇDAROĞLU

Enformatik Cehalet – Kitapevi

Görgü Kuralları – Seha Neşriyat

İletişim Düşüncesinin Gelişimi – AÜ Yayınları

Ailenin İletişim Kılavuzu – Seha Neşriyat

Trende’ki Derviş  – Çeviri

Antik İnançlar ve Modern Hurafeler  – Çeviri

Nebi Avcı  Kariyeri

     Nebi Avcı, Ahmet Davutoğlu’nun istifasının ardından 24 Mayıs 2016’da Binalı Yıldırım tarafından kurulan 65. Türkiye Cumhuriyeti Kültür ve Turizm Bakanı olarak göreve getirildi.

Şuanda Adalet ve Kalkınma Partisi Eskişehir 1.Dönem Milletvekilidir.

En az 10 karakter gerekli


HIZLI YORUM YAP